Kiedy Al Gore odda Oskara i Nagrode Nobla?

Przez ostatnie dwie dekady byliśmy bezczelnie oszukiwani w sprawie niekończącego sie globalnego ocieplenia. Ostatnio elity zmieniły strategie i mówią o zmianach klimatycznych pod etykietę których można wrzucić wszystko i ugrać każdy interes na jakimkolwiek kłamstwie. Teraz naukowcy zaczynają nas straszyć globalnym ochłodzeniem. Mam nadzieje, że jajogłowi naukowcy (ci których się najczęściej cytuje) zaczną mówić głośno, że słońce pracuje w cyklach. Po okresach ochłodzenia nastepują okresy zimniejsze a nastepnie znowu cieplejsze. Ta podstawowa wiedza powinna znaleźć się w podręcznikach  w szkołach podstawowych. Zamiast tego przez ostatnie dwadzieścia lat serwowano nam kłamstwa o globalnym ociepleniu na którym próbuje się zrobić wielkie interesy. To prawda klimat sie ocieplał bo taki był akurat cykl, natomist kłamstwo polegało na przedstawieniu tego jako niekończącego się problemu. Za propagowanie tego kłamstwa Al Gore dostał Oskara za dokumentalny paszkwil oraz Nagrode Nobla za książke która nadaje się na papier toaletowy. Natomiast Uniwersytet Poznański przyznał Gorowi Doktorat Honoris Causa. Gore który uważa się za gwiazde pierwszego formatu postawił uniwersytetowi warunki typu: – nie ubiore tej śmiesznej czapki oraz zażądał  skrócenia tej uroczystości do jednej godziny. Po raz pierwszy uniwersytet skraca ceremonie i przystaje na warunki odbierającego doktorat. Dla kogo to był zaszczyt? Dla Gora który potraktował uroczystość z góry czy dla prowincjonalnego europejskiego uniwersytetu który chciał zrobic sobie PR zapraszając Gora do Poznania.  Czy tak uprawia się nauke czy marketing? Ile warte są studia na uczelni która promuje kłamstwa?

Poniżej najnowszą informacje, cytuje za portalem onet.pl:

 

„Amerykańscy naukowcy przekonują, że wyjątkowa niska aktywność Słońca może doprowadzić do poważnego ochłodzenia na Ziemi, wbrew popularnej teorii o globalnym ociepleniu – podaje kp.ru. Wskazując na anomalne zachowanie Słońca twierdzą, że grożą nam niebywałe mrozy.

Słońce zachowuje się nienormalnie. Z dużym opóźnieniem zakończył się okres jego minimalnej aktywności, który trwał ponad 26 miesięcy zamiast zwyczajowych 16. Osłabł również słoneczny wiatr (strumień cząstek wypływających ze Słońca, składający się przede wszystkim z protonów i elektronów o dużej energii – red.).

Ponadto mniej jest słonecznych plam, dzięki którym w ostatecznym rozrachunku Słońce jest jaśniejsze. Zdaniem naukowców w przyszłości plamy mogą w ogóle zniknąć.

Według prognoz badaczy z amerykańskiego Narodowego Obserwatorium Słonecznego (NOS), w rozpoczętym niedawno 24. cyklu aktywności słonecznej będzie ich dwa razy mniej, a w 25. znikną zupełnie i okres minimalnej aktywności przeciągnie się na dziesięciolecia.

Od 1990 roku do dzisiaj dwaj amerykańscy naukowcy, Matthew Penny i William Livingston z NOS, zbadali kilka tysięcy plam. Ustalili, że siła ich pól magnetycznych znacznie się zmniejszyła i wciąż się zmniejsza.

Przyczyna „osłabienia” Słońca nie jest na razie jasna. Penny i Livingston sugerują, że być może doszło do naruszenia cyrkulacji plazmy wewnątrz i na powierzchni Słońca.

Naukowcy są przekonani, że ich prognozy się sprawdzą, a Słońce na dłuższy czas będzie wykazywać minimalną aktywność. Podkreślają, że z czymś podobnym mieliśmy już do czynienia w historii ludzkości, na przykład w latach 1310-1370 i 1645-1715. W tym okresie liczba plam słonecznych zmniejszyła się kilka tysięcy razy w porównaniu z „normalnymi latami”. Jakie były tego efekty? W Europie, według świadków epoki, zamarzała Tamiza i Sekwana, a śnieg padał nawet na południu Włoch.

Uczeni twierdzą, że czekają nas wielkie mrozy. Kiedy ten zimny okres się zacznie? Tu nie ma zgody. Jedni wskazują na 2020 rok, inni – na 2014. W każdym razie Penny i Livingston oraz ich stronnicy obawiają się nie globalnego ocieplenia, jak głosi popularna teoria, lecz globalnego ochłodzenia wywołanego anomalnym zachowaniem Słońca.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/dziwne-zachowanie-slonca-to-jest-anomalia,1,4197059,wiadomosc.html

Reklamy
 1. #1 by Duke Nukem on Marzec 8, 2011 - 7:41 pm

  Markusie, nie od dzisiaj wiadomo że Oskary to kółko wzajemnej adoracji. Koledzy z branży filmowej nagradzają innych kolegów. A że komisja oskarowa jest podwórko amerykańskie to czego się można spodziewać?
  Co do Nobla. Nawet Wikipedia krytycznie się o tej nagrodzie wypowiada. Zwłaszcza o tych które zostały przyznane po 1945 roku. Dziwna korelacja, nieprawdaż? Może warto skopiować zawartość jej strony dla porównania za klika lat gdy zmieni się jej treść 😉 . Przytoczę cały akapit:

  „Pokojowa Nagroda Nobla jest krytykowana przez norweskiego działacza pokojowego Fredrika S. Heffermehla za przyznawanie jej jego zdaniem niezgodnie z wytycznymi samego Nobla, zwłaszcza wśród nagród przyznanych po 1945 roku. Heffermehl uważa, że większe znaczenie w wyborze nagrodzonych tą nagrodą mają osobiste preferencje członków komitetu, niż intencje fundatora. Po analizie 118 przyznanych nagród Heffermehl uznał, że do 1945 roku 85% spełniało wytyczne fundatora („rozbrojenie, zmniejszenie potencjałów militarnych i w proces zapobiegania konfliktom zbrojnym”). Po 1945 roku spełniało je zaledwie 45%[2].

  Wśród niesłusznie przyznanych Heffermehl wymienia przyznanie pokojowej nagrody Henry’emu Kissingerowi oraz Le Duc Tho za zaprowadzenie pokoju w Wietnamie, chociaż w tamtym okresie nadal trwała tam wojna. Le Duc Tho nie przyjął nagrody, jako że pokój nie został tam osiągnięty. Heffermehl skrytykował także przyznanie pokojowej nagrody Jaserowi Arafatowi, Szimonowi Peresowi oraz Icchakowi Rabinowi.

  Obecnie, po raz kolejny na komitet noblowski spłynęła fala krytyki, ze względu na przyznanie pokojowej nagrody urzędującemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych Barackowi Obamie. Krytycy wytykają, że nagroda została przyznana za same dobre chęci.

  W 1949 roku Egas Moniz dostał nagrodę za badania nad leczniczymi efektami lobotomii, co było bardzo kontrowersjnym odkryciem. W związku z tym złożono liczne protesty, między innymi przez jedną z ofiar lobotomii, Christine Johnson.”

  Cytat z http://pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_Nobla

  Co do wojny w Wietnamie radzę obejrzeć wszystkie 3 dokumenty filmowe Zeitgeist od deski do deski.
  To że komitet noblowski jest, delikatnie mówiąc, nieobiektywny (gdy trzeba zrealizować nadzwyczajną propagandę i „wynagrodzić” „swoich”) tknęło mnie po przyznaniu Pokojowej Nagrody Obamie. Ale nie będę tu szerzył na razie niepotwierdzonych pomówień. Samo przyznanie tej nagrody Szimonowi Peresowi oraz Icchakowi Rabinowi, dwóm decydentom z państwa powstałego po 1945 roku, uzurpującego sobie prawo do palestyńskich ziem za wszelką cenę, które od prawie 2 tys. lat żyły sobie we względnym pokoju, mówi samo za siebie.

 2. #2 by Marcus on Marzec 8, 2011 - 8:19 pm

  Dzięki, ja to wiem. Tytuł tego wpisu miał być prowokacyjny. Wiadomo Oscary czy Nagrody Nobla są g. warte. Ale pamiętajmy, że dla wielu a nawet wiekszości cały czas są miarodajne. Oskar zwieksza wpływy ze sprzedaży biletów w kinach. A Nobel daje prestiż, dlatego te cymbały z UAM w Poznaniu przyznały Gorowi doktorat honorowy bo to dało uczelni prestiż, no bo jak tu nie mieć w swoim gronie „oskarowca” i noblisty.

  Pamietaj mój blog ma popularyzować wiedze na pewne tematy. Gdzie popularyzować? Wsród owiec które dalej śpią.

  Więc wybacz mi czasami, że pisze w specyficzny sposób tak aby coś z tego dotarło do zabłąkanej owcy w stanie śpiączki która może przez przypadek wpaść na chwile na ten blog.

  Lepiej napisz co sądzisz na temat tego wywiadu z autormi ksiażki (link poniżej). Bardzo interesuje mnie twoje zdanie.

  https://projektasymetria.wordpress.com/2011/03/05/miedzy-chaosem-a-swiadomoscia/

 3. #3 by Duke Nukem on Marzec 8, 2011 - 11:38 pm

  Marcusie, ja wiem że piszesz prowokacyjnie :).
  A ja mam czasem taką manierę że lubię rzucić trupem wyciągniętym z szafy prosto z mostu i nie koniecznie do rzeki ale na bruk. A co do tych autorów to trudno mi coś powiedzieć. Poczytam i się z tym prześpię. Zawsze może się zdarzyć że to standardowy czaso-zamulacz.

 4. #4 by AQQ on Marzec 10, 2011 - 2:29 pm

  Al Gore przeprasza i oddaje Nobla. 🙂

 5. #5 by Grzegorz Kubala on Lipiec 24, 2011 - 9:21 pm

  Kiedy B. Obama wreszcie zarobi na otrzymanego Nobla?

 6. #6 by damon braces on Wrzesień 13, 2012 - 2:29 am

  bookmarked!!, I love your site!

 7. #7 by patterson dental co on Maj 29, 2013 - 1:54 am

  Thank you, I’ve just been searching for info about this subject for ages and yours is the greatest I’ve
  discovered till now. But, what in regards to the conclusion?
  Are you certain in regards to the supply?

 1. christina aguilera

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: